top of page
  • Writer's pictureBIRBIRLAR

Rimini Gezi Rehberi

Updated: May 14, 2019

İtalya turumuzun sonlarına doğru Ağustos sıcağının keyfini sahil kenarında çıkarmaya karar verdik. Bologna’da kiraladığımız arabamızla yaklaşık 1 saat 30 dakika yol aldık ve Rimini’ye ulaştık. Araba harici bir diğer ulaşım alternatifi ise tabi ki tren.


Rimini


Tam biz tüm hafta artık sıcak havadan bunaldık derken, Rimini sınırına geldiğimizde şiddetli yağmur başladı (biraz şanslıyızdır:) ).


Bologna'dan Rimini'ye


Rimini’de nerede kalalım?


Rimini’de merkezde kalmadık araba kiraladık diye. Gimmi Hotel’de geceliğine 76€ vererek konakladık. Otel temizdi ve personel çok sıcakkanlıydı.


Otelin karşısı sıra ile plajlarla dolu, isteyen şezlong parası ödeyerek burada da denize girebilir veya merkezdeki plajlara gidebilir.Gimmi Hotel’in balkonundan


Rimini’de nereleri gezelim? Denizi nasıl?


Rimini’nin sokaklarını gezip tarihi bir tur da yapılabilir, direkt sahiline gidip güneşin tadını da çıkarabilirsiniz.


Rimini boydan boya sahil ile dolu ve Avrupa’nın en büyük plajına sahip. 15 km sahil boyunca neredeyse sıra sıra plajlar, restoranlar, barlar mevcut. Buradaki özel plajlara girebileceğiniz gibi, halk plajlarına da ücretsiz girebilirsiniz.


Dürüst olmak gerekirse biz Riminin denizi pek sevmedik. 


Çünkü deniz çok sığ ayrıca kumunun rengi çok koyu. Deniz sürekli karanlık gözüküyor. Ayrıca dalgalar sahile büyük büyük denizanaları getirmişti.


Tüm bunlardan dolayı genelde biz güneşlenmek ile yetindik :(


Gezilecek yerler arasında ise en popüler yer ve büyük meydanlar arasında: Piazza Tre Martiri. Piazza Tre Martiri saat kulesi, Roma forumu, Saint Anthony tapınağı bu meydanda yer almaktadır. Ayrıca burada şirin kafelerde oturup bir şeyler içebilir, karşı tarafa geçip, tarihi kaldırım taşlı sokakların içine dalıp küçük dükkânlarda alışveriş yapabilirsiniz (Piazza Cavaour).


Augusto Kemeri de Roma döneminde kalma Augusto anısı için yapılmış kapıdır.


Nehir kenarına geldiğinizde ise Tiberius Köprüsünü görebilirsiniz. Milattan önce tamamlanan köprü Roma zamanında inşa edilmiş ve hala aktif olarak kullanılmaktadır.


Rimini’de neler yiyelim?


Rimini sahilde deniz ürünlerini denedik. Gittiğimiz restoranın adı “Ristorante La Buca” idi. Burada deniz mahsulleri yahnisi ve salata denedik. Özellikle deniz mahsulü yahnisi harikaydı :):)


Hepsini bitirdiğimiz doğrudur:)Deniz Mahsülü YahnisiEray'ın Deniz Mahsüllü Salatası=)

1,600 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti


  • Instagram
bottom of page