top of page
  • Writer's pictureBIRBIRLAR

Madrid Yeme İçme Notları: Tapas Cenneti

Updated: Apr 6, 2019

Madrid’in olağanüstü müzeleri ve sarayları olmasaydı da sadece restoranları ve kafeleriyle bile turist çekiyor hala gelirdi.


Madrid’de yemek deyince akıllara ilk gelen kuşkusuz Tapasları. Tapas ekmek üzeri genelde servis ettikleri ( ya da bir dilim peynire de tapas diyorlar) atıştırmalıklar. Bir diğer denenmesi gereken yemekleri kuşkusuz etleri…

İçeceklere gelince de akıllara Sangria (kırmızı şarap ve limonata ile yapılıyor), Cava (Şampanya) ve güzel şarapları geliyor.


Tatlılarında ise yemeden dönmeyeceğiniz Churros’u yer almaktadır. Aslında bu tatlı kızartılmış bir hamur işi. Bu hamuru sıcak çikolataya batırıp yiyorsunuz ve kendinizden geçiyorsunuz=)


Bu yiyecek cennetinde neler yeyip kilo mu aldık? Buyurunuz önerilerimiz…


Mercado de San Miguel


Madrid Gezi Rehberimizde de yazdığımız gibi bu şehir pazarlarıyla ünlü. Madrid’in en popüler pazarı kuşkusuz Mercado de San Miguel. Popüler kelimesinden anlayacağınız gibi biraz diğer mekanlara göre pahalı.


Size bu pazarda önereceğimiz mekanın ismi Mya adlı peynirci. 6 farklı dilim peynir çeşidi ve 2 adet şarap için ödemeniz gereken ücret 14.40 Euro.


El Corte Ingles – Gourment Experince – Gran Via


Bir diğer beğendiğimiz yer Gran Via’daki El Corte Ingles. Buranın 9. katına çıkıyorsunuz, hem marketinin hem de küçük küçük restoranın tadını çıkarıyorsunuz. Terasının manzarası ise enfes.


Burada özellikle önereceğimiz mekanın ismi Camino Scramento, yediklerimiz ise Tomahawk (beef ribeye – 45 Euro) ve Allende Crianza 2010 şarabı ( kadeh – 5 Euro). 2 kişiyseniz bir adet Tomahawk size yetecektir.Chocolateria San Gines


İspanya deyince akıllara Churros, Churros deyince de akıllara kuşkusuz 1894 yılında kurulan Chocolateria San Gines geliyor. Burada çikolata soslu bir Churros için ödemeniz gereken ücret 4.20 Euro. Kahve ücretleri ise 2.50 Euro civarında.100 Montaditos


Şehrin kuşkusuz en ucuz barı ve çok sayıda da şubesi var. Burada içeceğiniz biraya 1,5 Euro, aldığınız tapaslara da 1 Euro vermeniz yeterli. Bu fiyatları sebebiyle tam bir öğrenci mekanı. Hem turistlerin hem de yerel halkının ilgisini çekiyor.


Taberna La Alhambra


Harika deniz mahsullerini yiyeceğiniz, üzerini de güzel bir sangria’nızı içeceğinizin bir restoran istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bir bardak sangria fiyatı 2.60 Euro. Yiyecek fiyatları ise 10 Euro’dan 20 Euro’ya kadar değişiyor.La Mallorquina


1894 yılında kurulan bu pastahane Puerta del Sol’de yer almaktadır. Önünden geçerken dışarıya yayılan muhteşem kokusu sizi içeriye çekecektir. Napolitana de Crema’yı (1,40 Euro) yemeden dönmeyiniz.La Gloria De Montera


Fiyat ve performans değerlendirmesinde enlerin arasına giren şık bir restoran burası. Biz burada neler mi yedik: Beef Carpaccio – 8,97 Euro, Grilled Entrecote – 13,33 Euro ve tabi ki yanında harika bir şarap (Monte Sierra).


Lola&Co


Chueca bölgesinde yemeğe doyamadığımız bir restoranı Lola&Co. Biz burada neler mi yedik: Kremalı Sebzeli Çorba ( 6,5 Euro), Caramelized Goat Cheese&Breaded Chicken (6,5 Euro), Lola’s Flap Meat (9,90 Euro), bir kadeh şarap (3 Euro). Bu saydıklarımı 2 kişi bölüşerek yedik ve lezzetli bir zaman geçirdik.


  • Şehirde musluk suyu içiliyor ama aşırı derece klor kokuyor. Bu neden sularımızı DIA'dan gidip aldık hep.

Madrid Gezi Notlarımızı okumak için linke tık tık…

Madrid Şehir Fiyat Rehberimiz için linke tık tık...

Madrid Videomuz için linke tık tık...


Şimdiden keyif dolu bol lezzetli tatiller…Instagram: BIRBIRLAR GEZIYOR

539 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


  • Instagram
bottom of page