top of page
  • Writer's pictureBIRBIRLAR

Adana Yeme İçme Notları: Lezzetin Tadını Çıkarmaya Hazır Mısınız?

Updated: Apr 8, 2020

Keyifli ve lezzetli bir hafta sonu geçirmek ister misiniz? Hemen ucuz uçak biletinizi ayarlayıp rotanızı Adana’ya çeviriyorsunuz. Şimdiden bizden söylemesi: aldığınız kiloların sorumlusu biz değiliz =)


Adana ve yemek denilince akıllara ilk gelen kebap, şalgam, Adana böreği, Şırdan, ciğer ve muzlu süt=)


Elem Restoran (Havutlu)


Hava alanından iner inmez ilk soluğunuzu alabileceğiniz lezzetli bir restoran: Elem. Bu restoran için önerimiz ilk olarak sucuklu humus (kokusu ve tadını enfesti), sonrasında da güzel bir kebap tabağı.


Kaburgacı Yaşar Usta


Kaburga etinden yapılan lezzetli şişler yemek isterseniz buyurunuz Kaburgacı Yaşar Usta’ya.


Kazım Büfe


Adana ve Muzlu Süt denilince akıllara tek yer geliyor: Kazım Büfe. Bizim gittiğimiz dönem festivalle denk geliyordu. Bu sebeple oldukça uzun bir kuyruk vardı önünde. Muzlu süt içeceğiz diye neredeyse uçağı kaçırıyorduk =) Sadece muzlu süt olmaz yanında bir şeyler yemeyelim mi derseniz yengen söylemenizi öneririz, tabi hala yemek yiyecek haliniz kaldıysa=)


Ciğerci Ulaş


Ciğerci araştırmalarımızda ilk sıralarda gördüğümüz ve gerçekten lezzetine bayıldığımız salaş ama lezzetli ciğerci önerimiz Ciğerci Ulaş. Ciğer söylediğinizde yanında gelen salatalar ve köz sebzeler en az ciğer kadar lezzetliydi.


Şırdancı Emin


Adana’ya geldiğinizde şırdan ve mumbar denemeden olmaz. Ön yargılarınızı yıkın ve bu arkadaşların tadına bakın.


Levent Börek


Meşhur Adana böreğini yemek isterseniz önerimiz Levent Börek.Bırbırlar hani biz hiç mi tatlı yemeyeceğiz diye sorarsanız size önerilerimiz şunlar: Burma tatlısı için Tarihi Ağaçaltı Tatlıcısı, kadayıf için Doğan Kaymaklı Kadayıf ve Kadayıfçı Olcay.Şimdiden bol lezzetli bir gezi diliyorum size.


Instagram: BIRBIRLAR GEZIYOR

373 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


  • Instagram
bottom of page