top of page
  • Writer's pictureBIRBIRLAR

Pasaportsuz ve Vizesiz Gidebilecek Ülkeler

Updated: Dec 25, 2018

Yeni pasaport ve vize artışlarını görüp, sindirdikten sonra “Pasaportsuz ve Vizesiz” nerelere gidebiliriz konusunu araştırmaya başladık.

Kendinizi riske atmak istemiyorsanız, yeni çipli kimliklerinizi çıkarmayı unutmayın deriz.


Çıkarken gümrükteki memurun verdiği formu uçakta doldurup, indiğiniz ülkenin memurlarına teslim ediyorsunuz. Yapmanız gerekenler işte bu kadar.

Ve buyurun vizesiz ve pasaportsuz girebileceğiniz ülkelerin listesi…


Ukrayna


Ukrayna’ya kimlik ile girdiğinizde toplamda vizesiz 90 gün kalabiliyorsunuz. Gerek ülkelerinin güzelliği, gerek konaklamanın ve yeme içmenin ucuzluğundan dolayı Kiev ve Lviv özellikle son zamanlarda en çok gidilen yerler arasında, gitmeyeni dövüyorlar. Bu sebeple de biletleri eskisi kadar ucuz olmadığını görebilirsiniz ama inanırsak olur bizce =)


Gürcistan


Doğu Karadeniz turunun artık vazgeçilmez durağı Gürcistan. Sarp Sınır Kapısından çıkıp direkt Batum veya Tiflis’e geçebilirsiniz.


Moldova


Geçen aylara kadar vizesiz giremediğimiz Moldova’ya artık vizesiz girebiliyoruz. Yukarıdaki saydığımız ülkeler kadar çekici olmasa da ucuz şarap alınıp yemek yiyebilecek güzel bir ülke. Şarapları gerçekten harika ve çok ucuz.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti


Yavru vatanımız… Yaz tatilinizi çok güzel bir otelde geçirebileceğiz, kültürel olarak da kendinizi sonuna kadar tatmin edeceğiniz, bizim gönlümüzde ayrı bir yeri olan (Eray’ın askerlik yaptığı yer kendileri) Kıbrıs’a da sadece kimliğiniz ile girebiliyorsunuz. Tek girişinizde de 30 gün kalabiliyorsunuz.


Şimdiden keyif dolu geziler diliyoruz=)


175 views0 comments

Commentaires


  • Instagram
bottom of page